fot. prezydent.pl

M. Sadurska: Będziemy obserwować efekty tzw. ustawy spreadowej

Będziemy obserwować, w jaki sposób tzw. ustawa spreadowa – jeżeli wejdzie w życie – przyczyni się do poprawy sytuacji frankowiczów i wtedy będziemy podejmować innego rodzaju decyzje – powiedziała w środę szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

Małgorzata Sadurska przypomniała w radiowej Jedynce, że to prezydent Andrzej Duda złożył do Sejmu projekt tzw. ustawy spreadowej. Jak mówiła, de facto jest to „pierwszym krokiem i wyciągniętą dłonią do frankowiczów, który pozwala rozwiązać ich trudną sytuację”.

Szefowa Kancelarii Prezydenta przypomniała, że w parlamencie trwają prace nad tym projektem.

Mamy nadzieję, że jeżeli ta ustawa wejdzie w życie, jeżeli ta ustawa zacznie obowiązywać, będziemy przyglądać się jej efektom i wtedy będziemy podejmować innego rodzaju decyzje. To pierwszy krok i ręka wyciągnięta w stronę tych osób, które wzięły kredyty przeliczane na franki” – powiedziała Sadurska.

„Będziemy obserwować, w jaki sposób ustawa spreadowa przyczyni się do poprawy sytuacji frankowiczów” – dodała.

Zaznaczyła, że prezydent zamierza zintensyfikować działania Narodowej Rady Rozwoju, szczególnie w sekcji gospodarczej, dotyczącej rozwoju Polski.

Tak, aby wspólnie z rządem, wspierając rząd, prowadzić do tego, aby następował wzrost gospodarczy” – powiedziała.

Zapytana czy to prawda, że „chciałaby zająć się jakąś inną pracą” i opuścić Kancelarię Prezydenta zapewniła, że „nigdzie się nie wybiera”.

Rubryki satyryczne mają to do siebie, że różne rzeczy opisują. Wszystko w rękach prezydenta, ale na razie nigdzie się nie wybieram. Jestem szefem Kancelarii” – zapewniła.

PAP/RIRM

drukuj