fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

M. Morawiecki: Rząd będzie walczył o równe dopłaty dla rolników

Rząd będzie mógł skuteczniej walczyć o równość dopłat dla polskich rolników, żeby nie byli poszkodowani w porównaniu do francuskich, włoskich czy hiszpańskich powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W Łęczycy szef rządu podkreślił, że uzyskaliśmy to, co chcieliśmy – jedną z najważniejszych tek w UE, tekę komisarza ds. rolnictwa.

Szef rządu odniósł się do przedstawionego wczoraj składu nowej KE, w którym kandydatem na komisarza ds. rolnictwa jest Janusz Wojciechowski.

– Przewodnicząca KE przedstawiła teki. To, co chcieliśmy, to uzyskaliśmy – jedną z najważniejszych tek w UE, tekę komisarza ds. rolnictwa. Będziemy mogli skuteczniej walczyć o równość dopłat dla rolników polskich, żeby nie byli poszkodowani w porównaniu do francuskich, włoskich czy hiszpańskich. To się nazywa skuteczność. Realna polityka polega na skutecznej realizacji celu. My to wywalczyliśmy. Mamy komisarza ds. rolnictwa – jednego z najważniejszych w UE – mówił premier.

Po oficjalnym przedstawieniu listy kandydatów na komisarzy z podziałem na stanowiska, Parlament Europejski będzie głosował nad całym kolegium komisarzy.

Przed tym głosowaniem odbędą się przesłuchania kandydatów na komisarzy w odpowiednich komisjach. Ostatnim krokiem procedury jest formalne powołanie KE przez Radę Europejską.

RIRM

drukuj