M. Morawiecki o możliwym rozwoju motoryzacji w Polsce

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział dziś w Bukowinie Tatrzańskiej, że są prowadzone rozmowy z kierownictwem Opla, Peugeota i Fiata o produkcji samochodowej w Polsce. Jest rozważana produkcja samochodów elektrycznych i produkcja nowego modelu.

„Jesteśmy w kontakcie z najwyższym kierownictwem zarówno Opla jak i Peugeot” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Wicepremier dodał, że rozmowy o produkcji samochodowej są prowadzone również na szczeblu ministerialnym ze stroną niemiecką i francuską.

„Tutaj wszystkie rozmowy są bardzo pozytywne” – powiedział.

„Zakłady polskie są bardzo efektywne, więc jestem przekonany, że będzie to kolejny pozytywny rozdział rozwoju motoryzacji w ramach już nowej powiększonej grupy tutaj u nas w Polsce” – mówił Mateusz Morawiecki.

Minister dodał, że coraz więcej mówi się o produkcji aut elektrycznych.

„To bardzo mocno pasuje do naszej strategii elektromobilności” – podkreślił.

Wicepremier zaznaczył także, że są prowadzone rozmowy z kierownictwem Fiata.

„Jest szansa, że przyciągniemy do Polski produkcję nowego modelu, ale to jest oczywiście decyzja właściciela” – zakończył.

Wicepremier Morawiecki brał udział w Konferencji Izb Domów Maklerskich odbywającej się w Bukowinie Tatrzańskiej. To doroczne prestiżowe spotkanie branży papierów wartościowych z udziałem inwestorów, przedstawicieli spółek giełdowych, domów maklerskich i banków, organów rządowych, giełd i instytucji rozliczeniowych, organizacji biznesowych i samorządowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl