fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

M. Kuchciński: Projekt ws. Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów – na następnym posiedzeniu Sejmu

Debata nad prezydenckim projektem o ustanowieniu Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów odbędzie się na kolejnym posiedzeniu Sejmu – poinformował na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński. „Nie chcemy, by wartość ustawy została zagłuszona przez złe emocje” – wyjaśnił.

Następne posiedzenie Sejmu zaplanowane jest w dniach 20-23 marca.

Prezydenckim projektem Sejm miał zająć się już na poprzednim posiedzeniu w dniach 6-8 lutego; marszałek Kuchciński poinformował wówczas, że po konsultacji zapadła jednak decyzja, iż projekt ten zostanie rozpatrzony podczas następnych obrad.

Zgodnie z harmonogramem obecnego posiedzenia Sejmu, prezydencki projekt ustawy miał być procedowany w środę po południu. Jednak Kuchciński poinformował we wtorek, że skonsultuje się z prezydentem Andrzejem Dudą i szefem MSZ ws. ewentualnego przeniesienia debaty nad projektem ustawy „na inny czas”.

„Nie chcemy, by wartość ustawy o Polakach ratujących Żydów została zagłuszona przez złe emocje. Zdecydowałem, by debatę na jej temat przenieść na kolejne posiedzenie Sejmu” – napisał w środę na Twitterze marszałek Kuchciński.

PAP/RIRM

drukuj