Nowi funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej złożyli ślubowanie przed marszałkiem Sejmu

Służba w Straży Marszałkowskiej zawsze była wielkim zaszczytem – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński na uroczystym apelu w gmachu parlamentu. Podczas uroczystości około 100 funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej złożyło ślubowanie.

Marek Kuchciński w swoim przemówieniu zwracał uwagę, na znaczenie tej formacji.

– Od stu lat obowiązkiem Straży Marszałkowskiej jest czuwanie nad bezpieczeństwem posłów i senatorów RP oraz nad porządkiem obrad obu izb, czyli naszego parlamentu. Służba w Straży Marszałkowskiej zawsze była wielkim zaszczytem. Aby zapewnić odpowiednie funkcjonowanie parlamentu, przyjmowano do nich ludzi o odpowiednim wyszkoleniu i świadectwie moralnym. Ślubowanie jest szczególnym i symbolicznym momentem. Jego złożenie to zobowiązanie do wiernej służby, nawet z narażeniem własnego życia – podkreślił Marek Kuchciński.

Dzisiejsza ceremonia była związana z wejściem w życie 20 maja ustawy o Straży Marszałkowskiej. Przewiduje ona m.in. zwiększenie uprawnień Straży Marszałkowskiej i wzrost zatrudnienia w niej o 130 osób.

Dzięki nowym przepisom zmienił się status zatrudnienia strażników marszałkowskich z pracowniczego na status służby na podstawie mianowania.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl