fot. PAP/Paweł Supernak

Prezydent po powołaniu Spychalskiego: Przychodzi wypróbowany przyjaciel

Przychodzi nowy minister, ale jednocześnie stary i wypróbowany kolega, przyjaciel – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości powołania na sekretarza stanu w KPRP Błażeja Spychalskiego.

Prezydent Andrzej Duda powołał w piątek Błażeja Spychalskiego na funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta, odwołując wcześniej z tej funkcji Krzysztofa Łapińskiego, który był jego rzecznikiem.

„Są takie momenty w funkcjonowaniu każdego urzędu, także urzędu prezydenta RP, jakim jest Kancelaria, która wspiera prezydenta, że na tych stanowiskach najbliższych współpracowników prezydenckich następują zmiany” – mówił.

„Dzisiaj mamy właśnie taki dzień, kiedy jeden ze współpracowników odchodzi do nowych zadań, a przychodzi nowy minister, nowy, ale jednocześnie stary i wypróbowany kolega, przyjaciel” – dodał prezydent.

Podziękował Łapińskiemu za 15 miesięcy współpracy. Witając w KPRP Spychalskiego podkreślił, że „dopełnia on” skład ministrów w jego Kancelarii.

„Jest, można powiedzieć, chłopakiem z wioski i to mnie bardzo cieszy, że także tacy ludzie zajmują wysokie pozycje w Kancelarii Prezydenta RP i że w związku z tym można mówić w jakimś sensie, że w gronie kierownictwa Kancelarii z prezydentem włącznie jesteśmy w stanie mówić odpowiedzialnie i z doświadczeniem o problemach całej Polski” – powiedział prezydent.

PAP/RIRM

drukuj