PAP/Wojciech Olkuśnik

M. Kierwiński o planach KO dot. przedstawienia nowego gabinetu eksperckiego: To konkretna wizja przyszłości naszego kraju

Koalicja Obywatelska w najbliższych dniach przedstawi nowy gabinet ekspercki. To konkretna wizja przyszłości naszego kraju – zapewniał poseł Marcin Kierwiński z KO.

Dwa tygodnie temu przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka, zapowiadał nowe pomysły na przyszłość. Tak powstał „Gabinet przyszłości”.

– „Gabinet przyszłości” to kwestia kilku, kilkunastu najbliższych dni, gdy będzie on przedstawiony opinii publicznej – zapowiedział na antenie Radia Zet wiceprzewodniczący klubu KO, Marcin Kierwiński.

To nowa odsłona „gabinetu cieni”, ale jego formuła jest dużo szersza – przekonywał poseł KO Marcin Kierwiński.

– „Gabinet cieni” skupiał się bardziej na tym, co działo się w danej chwili w Polsce, na konkretnych projektach ustaw. Chcemy rozmawiać także o całościowej wizji państwa – powiedział wiceprzewodniczący klubu KO.

Chcemy, aby Polska była uśmiechnięta, proeuropejska i gospodarczo silna – tłumaczył polityk, odnosząc się do pytania o cele i założenia gabinetu.

Dodał, że nie będzie to gabinet, tylko Platformy Obywatelskiej.

– Będzie to gabinet całej KO, więc będą to aktywni politycy, posłowie i senatorowie. Choć pewnie w samym gabinecie zasiadać będą także eksperci – powiedział poseł Marcin Kierwiński.

„Gabinet przyszłości” ma być odpowiedzią opozycji na problemy, z jakimi – zdaniem KO – boryka się Polska. To przede wszystkim pomoc służbie zdrowia i uregulowanie podatków – wskazywał poseł PO.

TV Trwam News

drukuj