fot. PAP/Łukasz Gągulski

Prezydent A. Duda z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa: Swoimi czynami wystawiacie nam bardzo wysokie świadectwo

Andrzej Duda wziął udział w uroczystości z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ w Krakowie. Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP udał się na nie do 16. batalionu powietrznodesantowego.

Podczas uroczystości prezydent wręczył dwóm żołnierzom Wojsk Specjalnych Ordery Krzyża Wojskowego.

Operatorzy z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca otrzymali je za „bohaterską akcję ratowania spod ostrzału rannego policjanta z afgańskiej jednostki antyterrorystycznej”.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1398207537057615872

Zwracając się do wojskowych, Andrzej Duda dziękował im za ich postawę i służbę dla Rzeczypospolitej. Prezydent podkreślał przy tym, że polscy żołnierze i funkcjonariusze uczestniczą w misjach poza granicami kraju już przeszło 60 lat.

– Reprezentujecie Rzeczpospolitą, reprezentujecie godność, bohaterstwo i postawę moralną, etyczną, a także ludzką polskiego żołnierza i funkcjonariusza. Przede wszystkim reprezentujecie nas – Polaków. Swoimi czynami wystawiacie nam bardzo wysokie świadectwo. Jestem za to wszystko ogromnie wdzięczny, bo tam, gdzie wykonujecie swoją służbę, tam jest szacunek. Chcę Wam za to wszystko podziękować. Proszę, zanieście te podziękowania także do swoich domów – mówił prezydent Andrzej Duda.  

Na uroczystość do Krakowa udali się też m.in. wiceszefowie MON i MSWiA – Wojciech Skurkiewicz i Bartosz Grodecki, którzy także wręczali odznaczenia.

Podczas uroczystości minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy oddali życie podczas wykonywania zadań poza granicami kraju.

RIRM

drukuj