fot. PAP/Tomasz Waszczuk

M. Kidawa-Błońska: Nie pozwolimy się podzielić

Na przekór tym wszystkim, którzy mówią, że ta prekampania może nam zaszkodzić, my nie pozwolimy się podzielić – powiedziała w poniedziałek w Szczecinie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Wskazała, że prekampania jest mobilizująca zarówno dla kandydatów, jak i dla struktur partii.

Kandydatka PO w prawyborach na prezydenta podkreśliła, że prekampania jest dla partii bardzo ważna.

„To dodaje nam siły, energii, mobilizacji, bo już po poprzednich wyborach – parlamentarnych – zauważyliśmy, że ludzie zobaczyli, że jest nadzieja na wygrywanie kampanii, jest nadzieja na to, żeby pokazać swoją siłę i determinację i te spotkania są bardzo ważne” – podkreśliła podczas konferencji prasowej Kidawa-Błońska.

„Na przekór tym wszystkim, którzy mówią, że ta prekampania może nam zaszkodzić, my nie pozwolimy się podzielić, ta kampania dla nas, jako dla Platformy jest bardzo dobra, mobilizująca, nie tylko dla kandydatów, którzy biorą udział w tych prawyborach, ale także dla struktur” – powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Dodała, że dyskusje prowadzone podczas prekampanii są „bardzo ciekawe” i wskazują, na czym Polakom zależy najbardziej. Zaznaczyła, że „wszyscy mówią o poczuciu godności, chęci dumy z Polski, tego, żeby zakończyć spór, który toczy się w naszym kraju”. Wskazała, że ludzie chcą, aby politycy zajęli się na poważnie służbą zdrowia, klimatem i „poważnie traktowali siebie”.

„Chcą mieć poczucie, że polskie bezpieczeństwo jest gwarantowane przez silną i dobrze działającą armię, chcą mieć poczucie, że nasza polityka zagraniczna jest robiona mocno i dobrze, żebyśmy byli poważnym partnerem w rozmowach” – podkreśliła.

Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się w Szczecinie z działaczami lokalnych struktur partii. W prawyborach 14 grudnia 1200 delegatów Platformy (w tym 43 z Pomorza Zachodniego) wybierze kandydata, który w przyszłym roku stanie do wyścigu wyborczego m.in. z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą. Kontrkandydatem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach jest prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

W planie wizyty wicemarszałek Sejmu w Szczecinie znalazło się też spotkanie ludźmi kultury w Operze na Zamku.

PAP

drukuj