fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Horała: Komisja zdecydowała o powołaniu na świadków Donalda Tuska i Ewę Kopacz

Komisja śledcza ds. VAT podjęła decyzje o powołaniu 26 nowych świadków, w tym byłych premierów Donalda Tuska i Ewę Kopacz – poinformował w czwartek przewodniczący komisji Marcin Horała (PiS).

W czwartek rano odbyło się zamknięte posiedzenie Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań oraz występowania zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

„Na dzisiejszym posiedzeniu komisja podjęła decyzję o powołaniu 26 nowych świadków. Z dyskusji wynika, że na ten moment jest to dosyć kompletna lista. Być może w toku jeszcze jacyś pojedynczy świadkowie się pojawią” – powiedział dziennikarzom po posiedzeniu komisji MArcin Horała.

Jak przekazał, na liście nowych świadków znaleźli się byli premierzy, Donald Tusk i Ewa Kopacz.

„To są osoby, którym podlegało szereg instytucji, których badanie jest przedmiotem działań komisji” – tłumaczył przewodniczący komisji.

Ponadto komisja chce przesłuchać byłych ministrów spraw wewnętrznych: Bartłomieja Sienkiewicza oraz Grzegorza Schetynę. Jak tłumaczył Horała, w ich przypadku chodzi m.in. o wątki dotyczące CBŚ.

PAP/RIRM

drukuj