Fot. KPRM

M. Dworczyk: Premier wykazuje wszystkie elementy swojego stanu majątkowego

Premier Mateusz Morawiecki zgodnie z prawem wykazuje wszystkie elementy swojego stanu majątkowego – powiedział w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, odnosząc się do doniesień jednego z tygodników. Według ministra to „oburzające”, że wobec premiera formułowane są pomówienia.

Najnowszy „Newsweek” napisał, że premier „żongluje swoim majątkiem tak, żeby pokazać z niego tylko to, co chce”. Według tygodnika „co najmniej dwa razy gdy Mateusz Morawiecki dostawał propozycję wejścia do polityki, część majątku przepisywał na żonę” – w 2013 i 2015 roku.

O te doniesienia był w poniedziałek w TVN24 pytany szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Według Dworczyka „jest to absolutnie oburzające, że różnego rodzaju sugestie i pomówienia są formułowane pod adresem premiera”.

„Premiera, który – o czym powszechnie wiadomo – przez wiele lat był prezesem banku komercyjnego, niebędącego spółką Skarbu Państwa. Przez ten czas zarabiał pieniądze, takie, jak zarabiają prezesi, członkowie zarządów” – mówił Michał Dworczyk.

Jak zaznaczył, co roku banki publikują raporty, w których dostępne są wynagrodzenia prezesów.

„Premier Morawiecki składał oświadczenia w związku z tym wystarczy kalkulator i odrobina czasu, żeby policzyć, jakie premier w tym czasie uzyskał wynagrodzenie i robienie z tego sensacji jest dla mnie przejawem wyłącznie braku dobrej woli czy jakiejś niechęci politycznej” – ocenił szef kancelarii premiera.

Wyraził przekonanie, „że premier zgodnie z prawem wykazuje wszystkie elementy swojego stanu majątkowego”.

PAP/RIRM

drukuj