fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Dworczyk: Minister rozwoju przedstawi propozycje dla branż dotkniętych stratami wz. z koronawirusem

Minister rozwoju przedstawi propozycje dla firm z branż dotkniętych stratami ze względu na koronawirusa, a minister finansów wyda rozporządzenie zwalniające z akcyzy spirytus, który będzie przeznaczony na produkcję środków biobójczych – poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

W piątek w KPRM odbyło się kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego ws. koronawirusa.

Michał Dworczyk poinformował na briefingu po tym posiedzeniu, że – zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego – minister rozwoju Jadwiga Emilewicz została zobowiązana, aby do wtorku przedstawić pakiet propozycji dla firm z branż najbardziej dotkniętych stratami ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jak mówił, chodzi m.in. o branże turystyczną i przewozową.

Ponadto, jak dodał, minister finansów Tadeusz Kościński wyda w poniedziałek rozporządzenie zwalniające z akcyzy spirytus, który będzie przeznaczony na produkcję środków biobójczych. Dworczyk podkreślił, że wiąże się to z rozpoczęciem produkcji płynu do dezynfekcji przez Orlen; płyn ten ma trafić do szkół pod koniec następnego tygodnia.

PAP

drukuj