fot. PAP/EPA

Blisko 5 mln zakażeń Covid-19 na świecie  

Na całym świecie odnotowano blisko 5 mln zakażeń Covid-19. Zmarło około 320 tys. osób. Wyzdrowiało z kolei blisko 1,7 mln 700 chorych.

Stabilizuje się sytuacja na Węgrzech. W ciągu ostatniej doby zmarło 3 chorych na Covid-19. Stwierdzono też 42 nowe zakażenia. Prawie 1 500 osób opuściło już szpitale. Obecnie skorzystania z respiratora potrzebuje 29 chorych na koronawirusa, a 539 osób wymaga leczenia szpitalnego. Nadal najwięcej zakażeń przypada na Budapeszt.

Lawinowy wzrost liczby zachorowań, notowany na przełomie lutego i marca, udało się powstrzymać Korei Południowej.

– Ostatniego dnia odnotowano 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem – poinformował wiceminister zdrowia Korei Południowej Kim Kang-Lip.

W Korei wciąż jednak występują obawy zakażenia Covid-19 związane ze skupiskami infekcji.

Celem jest zablokowanie czynników ryzyka infekcji przed dotarciem do szkół – dodał wiceminister zdrowia Korei Południowej.

Kolejne restrykcje związane z koronawirusem znosi Australia.

Od 1 czerwca w Nowej Południowej Walii nie będą obowiązywać żadne ograniczenia dotyczące podróży. Możesz jechać na wakacje z rodziną lub przyjaciółmi, ale pamiętaj również, że wakacje, które będziesz odbywać od 1 czerwca w środowisku bezpiecznym, będą różnić się od tych wcześniejszych. Zachowaj szczególną ostrożność podczas planowania podróży z wyprzedzeniem, rezerwacji online i upewnienia się, że trzymasz się z dala od dużych tłumów oraz chronisz swoich przyjaciół i rodzinę podczas wakacji – mówiła Gladys Berejiklian, premier Nowej Południowej Walii.

Wciąż jednak niepokoi sytuacja w USA. Po dwóch dobach z liczbą ofiar śmiertelnych niższą niż 1 tys., w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano ponad 1,5 tys. zgonów osób zakażonych koronawirusem. Tym samym od początku epidemii w Stanach Zjednoczonych na Covid-19 zmarło ponad 91 800 chorych.

W Brazylii w ciągu ostatniej doby zmarło 1 179 osób zakażonych Covid-19. W sumie na koronawirusa zmarło w tym kraju 17 871 osób. Zakażonych jest 271 628.

Osiągnęliśmy 76 proc. obłożenia łóżek szpitalnych i 91 proc. łóżek na oddziałach intensywnej terapii – powiedział Bruno Covas, burmistrz Sao Paulo.

Ponowny wzrost chorych odnotowano również we Włoszech. W ciągu ostatniej doby zmarły tam 162 osoby. Łączny bilans od początku epidemii wzrósł do 32 169 ofiar. Także na Ukrainie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby wykryto 354 nowe przypadki, a 16 osób zmarło.

TV Trwam News

drukuj