fot. pl.wikipedia.org

Lubuskie: Funkcjonariusze KAS zlikwidowali w Żarach cztery nielegalne punkty gier hazardowych

Funkcjonariusze lubuskiej KAS wraz z policjantami zlikwidowali w Żarach (Lubuskie) cztery punktu, w których bez zezwoleń były wykorzystywane automaty do gier hazardowych – poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

„To pokłosie akcji przeprowadzonej w miniony piątek z udziałem policjantów. Kontrole przeprowadzono w czterech lokalach znajdujących się na terenie Żar. Były to miejsca, gdzie nie prowadzono innej działalności, np. handlowej czy gastronomicznej. Łącznie zajęto tam 12 nielegalnych automatów” – powiedziała PAP rzecznik.

Dodała, że urządzenia zostały zabezpieczono i wszczęto postępowania mające na celu ustalenie ich właściciel oraz pociągnięcie do odpowiedzialności za złamanie zapisów Ustawy o grach hazardowych oraz Kodeksu karno-skarbowego.

Ewa Markowicz przypomniała, że właściciele automatów muszą liczyć się z dotkliwymi karami finansowymi, bowiem kara pieniężna od jednego nielegalnego urządzenia może sięgnąć nawet 100 tys. zł.

W Lubuskiem to nie pierwsza wspólna akcja KAS i policji wymierzona w ten proceder, m.in. w połowie stycznia br. w Żaganiu także zlikwidowano cztery nielegalne punkty gier hazardowych, w których było 15 automatów.

PAP/RIRM

drukuj