Łotwa podwaja wydatki na armię

Łotwa podwaja wydatki na armię. Parlament zaakceptował podniesienie wydatków wojskowych do poziomu dwóch procent PKB. Wcześniej analogiczną decyzję podjęła Litwa.

Obecnie na Łotwie wydatki na armię wynoszą 0,9 procenta PKB. Nowe prawo zakłada że w przyszłym roku wydatki te muszą przekroczyć 1 procent i wzrosną do 2 procent PKB do 2020 roku.

– Działania Rosji na Ukrainie zmusiły państwa Europy do przemyślenia swojego nastawienia do bezpieczeństwa, które wcześniej braliśmy za pewnik – powiedział premier Łotwy.

Szef rządu wskazał, że biorąc pod uwagę obecną sytuację geopolityczną, bezpieczeństwo jest priorytetem łotewskich władz.

 

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl