LOTAMS otworzy w maju pierwszą zagraniczną bazę

LOTAMS, obsługujący samoloty m.in. LOT-u, otworzy w maju pierwszą zagraniczną bazę obsługi liniowej w Budapeszcie. Ma to związek z uruchomieniem przez LOT rejsów Budapeszt-USA. 

LOTAMS rozważa rozbudowę za kilkadziesiąt mln zł bazy w Warszawie, obsługującej nowe Dreamlinery. Poszukuje już mechaników do pracy. Koszt inwestycji ma się zwrócić do otwarcia Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Z rozwoju PLL LOT korzystają też spółki branży lotniczej. Rynek przewozów lotniczych w Europie ma największy potencjał wzrostu w naszym regionie – powiedział poseł Maciej Małecki, były wiceminister Skarbu Państwa.

– Inwestycja LOTAMS-u w Budapeszcie to jest kolejny przykład wzmacniania polskiego kapitału. Widzimy, że dziś polska branża lotnicza może brać udział w wykorzystaniu tej wielkiej szansy, jaką daje budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego i rozwój rynku lotniczego w Europie Środkowo-Wschodniej. To jest zupełnie inny model zarządzania spółkami Skarbu Państwa od tego, jaki prezentowali nasi poprzednicy. Nasi poprzednicy rozparcelowali LOT i zostawili go na krawędzi bankructwa. My to odwróciliśmy. Przypomnę, że za rządów PO-PSL spółka LOTAMS została pozbawiona nawet obsługi Dreamlinerów na Okęciu – podkreślił Maciej Małecki.

Poseł dodał, że przykład LOTAMS-u i LOT-u, czy powołanie Polskiej Grupy Lotniczej, pokazuje wpływ „dobrej zmiany” na branże i całą polską gospodarkę.

LOTAMS to firma zajmująca się obsługą techniczną samolotów z bazą zlokalizowaną w Warszawie na Lotnisku Chopina. Obsługuje samoloty lotnictwa cywilnego oraz wykonuje prace na rzecz agend rządowych.

Warto przypomnieć, że od maja tego roku spółka LOT rozpocznie loty z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl