fot. flickr.com/Janusz Jakubowski

LOT wrócił do międzynarodowych połączeń

Polskie Linie Lotnicze LOT wracają od środy do międzynarodowych połączeń, z kolei rząd znosi zakazy rejsów z szeregiem nowych krajów.

Narodowy przewoźnik uruchamia przeloty, które obejmą 20 europejskich miast.  Przez pierwsze dwa tygodnie LOT planuje przede wszystkim połączenia do krajów Strefy Schengen, ale też do Kijowa i Tbilisi. Przeloty realizowane będą z Lotniska Chopina w Warszawie.

Rzecznik PLL LOT Michał Czernicki w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wskazał, że dla pasażerów przewidziano m.in. elastyczną rezerwację. Zapewnił też, że przewoźnik stosuje środki bezpieczeństwa sanitarnego.

– Mamy dla naszych pasażerów bardzo atrakcyjną ofertę taryf elastycznie umożliwiających dokonania zmiany rezerwacji, nazwiska czy rezygnacji z lotu. Tym chcemy zachęcić pasażerów do latania i do powrotu na nasze pokłady. Natomiast w samych samolotach przestrzegamy wszystkich zasad bezpieczeństwa, które są wymagane przez służby – oświadczył Michał Czernicki.

Rząd z kolei od środy znosi zakaz połączeń lotniczych m.in. z Wielką Brytanią, Japonią, Kanadą, Koreą Południową czy Ukrainą. We wtorek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie w tej sprawie.

Ponadto od środy samoloty mogą latać z pełnym składem pasażerów. Dotyczy to wszystkich lotów – regularnych i czarterowych.

RIRM

drukuj