fot. PAP/Adam Warżawa

Łódź: Dziś pierwsza z serii tematycznych konwencji PiS

W Łodzi odbędzie się dziś pierwsza z serii tematycznych konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie będzie poświęcone rodzinie i programom społecznym. Wezmą w nim udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz prezes partii Jarosław Kaczyński.

Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja wskazał, że dzisiejsze spotkanie będzie swoistą kontynuacją konwencji partii w Lublinie sprzed tygodnia.

Przedstawiliśmy tam zasadnicze punkty naszego programu – najistotniejsze propozycje. Nie znaczy to jednak, że są to nasze wszystkie propozycje i nie znaczy, że nasz program nie jest bogatszy. Przyjęliśmy formułę, że będziemy sukcesywnie odsłaniać kolejne elementy naszych propozycji dla Polski na pogłębionych tematycznych konwencjach. Pierwsza z nich będzie w Łodzi, gdzie przedstawimy kolejne propozycje – powiedział Radosław Fogiel.

Wśród propozycji programowych PiS jest m.in. podniesienie pensji minimalnej od 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł. Ponadto PiS zaproponował drugą 13. emeryturę w 2021 r., zrównanie dopłat do hektara dla rolników czy zwiększenie do 1200 zł minimalnej emerytury.

Swoje konwencję zorganizują dziś także w Poznaniu Koalicja Obywatelska i Lewica.

Do urn wyborczych pójdziemy 13 października. Wybierzemy wówczas skład polskiego parlamentu na kolejne 4 lata: 460 posłów i 100 senatorów.

 RIRM

drukuj