fot. youtube.com/WilnotekaLT

Litwa: Narodowy Kongres Bożego Miłosierdzia

W Wilnie trwa Narodowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Są to centralne litewskie uroczystości w ramach obchodów Roku Bożego Miłosierdzia. W programie kongresu, który zakończy się jutro, przewidziane są konferencje, spotkania, dyskusje, koncerty i spektakle teatralne.

W obchodach bierze udział tysiące pielgrzymów z całej Europy, m.in. z Polski.

Podczas transmitowanej przez portal Wilnoteka.lt Mszy św. inaugurującej Kongres, metropolita wileński ks. abp Gintaras Grusas podkreślał, że celem tych obchodów jest wzmocnienie więzi z Chrystusem.

­ – Celem tego kongresu jest jeszcze głębsze wniknięcie w tajemnicę Bożego Miłosierdzia, a także daniem publicznego świadectwa przynależności  do niego – radosnego świadectwa przynależności  do Chrystusa. W ciągu tych trzech dni będziemy doświadczać Bożej łaski. To będą dni Bożej łaski. To nasze spotkanie będzie również czasem modlitwy – mówił ksiądz arcybiskup.

Jutro centralną ulicą Wilna przejdzie procesja z oryginalnym obrazem „Jezu, ufam Tobie”, namalowanym w 1934 r. Następnie na Placu Katedralnym sprawowana będzie Msza Św. pod przewodnictwem ks. kard. Pietro Parolina, sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej i legata papieskiego na Kongres.

RIRM

drukuj