Litwa. Ćwiczenia wojskowe z udziałem żołnierzy z Litwy, USA i Polski

Na litewskim poligonie w Gaiżiunai w środę rozpoczęły się dziesięciodniowe ćwiczenia taktyczne Strong Husar z udziałem 1300 żołnierzy z Litwy, USA i z Polski z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

W trakcie ćwiczeń będą doskonalone działania obronne z udziałem amerykańskich czołgów Abrams i polskich transporterów opancerzonych Rosomak.

Jak wskazuje litewskie ministerstwo ochrony kraju, ćwiczenia Strong Husar są szczególne, gdyż uczestniczą w nich litewscy poborowi i rezerwiści, a „ich zadaniem będzie opanowanie umiejętności użycia czołgów, by wrogie siły nie miały żadnych szans na zrealizowanie swego zamysłu”. „Rezerwiści powinni nauczyć się współdziałania z partnerami zagranicznymi” – czytamy w komunikacie litewskiego resortu obrony.

W ćwiczeniach, w trakcie symulacji walki, zostaną użyte technologie laserowe.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl