fot. pixabay.com

Napięcie na linii USA-Rosja

Rośnie napięcie na linii Waszyngton–Moskwa. Najpierw prezydent Joe Biden zapowiedział, że Władimir Putin zapłaci za ingerowanie w wybory w USA. Następnie Stany Zjednoczone ogłosiły nowe sankcje gospodarcze nałożone na Rosję.

 Szeroko o relacjach Stanów Zjednoczonych z Rosją mówił prezydent USA Joe Biden w wywiadzie dla programu „Good Morning America”. Według relacji Agencji Reutera amerykański przywódca uznał Władimira Putina za zabójcę. Oskarżył też prezydenta Rosji o to, że ingerował w wybory w Stanach Zjednoczonych i przechylił szalę na korzyść Donalda Trumpa.

– Zapłaci cenę. Długo rozmawialiśmy. On i ja. Znam go stosunkowo dobrze i gdy rozmowa się rozpoczęła, powiedziałem: „Znam cię. Jeśli ustalę, że to się wydarzyło, bądź przygotowany” – zaznaczył Joe Biden.

Raport, który został opublikowany przez amerykański wywiad, wskazuje, że prezydent Rosji nadzorował albo zatwierdził próbę zmanipulowania kampanii wyborczej na korzyść Donalda Trumpa. Z tym nie zgadza się Moskwa.  

– Rosja nie wtrącała się w poprzednie wybory, a także w te wspomniane w raporcie (wybory w 2020 roku). Rosja nie ma związku z żadnymi kampaniami przeciwko któremukolwiek z kandydatów. W naszej opinii, to sprawozdanie jest błędne, całkowicie bezpodstawne i nie przedstawia żadnych dowodów – przekazał Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla.

Na tym jednak oskarżenia płynące ze Stanów Zjednoczonych się nie kończą. Jeszcze w środę USA ogłosiły rozszerzenie sankcji gospodarczych, co jest odpowiedzią na użycie przez Kreml w sierpniu ubiegłego roku broni chemicznej wobec Aleksieja Nawalnego.

Poprzez użycie nielegalnych środków oddziałujących na układ nerwowy przeciwko dysydentom zarówno wewnątrz, jak i poza jej granicami, rząd Rosji w jaskrawy sposób pogwałcił swoje zobowiązania w ramach konwencji o zakazie broni chemicznej i w bezpośredni sposób naraził obywateli swoich oraz innych państw na śmiertelne ryzyko“ – głosi komunikat ministerstwo handlu USA.

Restrykcje obejmują eksport towarów i technologii do Rosji. USA chcą uniemożliwić Moskwie „dostęp do wrażliwych amerykańskich technologii, mogących być użytych w złowrogich działaniach związanych z bronią chemiczną“.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl