Syria – USA przeprowadziły atak lotniczy w obronie rebeliantów

Stany Zjednoczone przeprowadziły pierwszy atak z powietrza mający na celu obronę ugrupowania rebelianckiego walczącego w Syrii potwierdził w poniedziałek czasu lokalnego przedstawiciel Pentagonu.

Rzecznik amerykańskiego resortu obrony Bill Urban powiedział, że pierwsze uderzenie obronne sił USA zostało przeprowadzone w piątek i miało na celu wsparcie ugrupowania Nowa Syria, które zostało przez Amerykanów „wyszkolone i wyposażone”.

Jak poinformowano, amerykańskie lotnictwo zbombardowało pozycje związanego z Al-Kaidą Frontu al-Nusra w odpowiedzi na atak przeprowadzony przez bojowników na członków Nowej Syrii.

W połowie lipca w Syrii zaczęło działać co najmniej 54 rebeliantów uzbrojonych i wyszkolonych przez Waszyngton. To pierwsza grupa bojowników, którzy mają walczyć z Państwem Islamskim w Syrii; mają oni wejść w skład tzw. Dywizjonu 30.

Konflikt w Syrii wybuchł w marcu 2011 roku, początkowo jako rebelia przeciwko reżimowi w Damaszku. Od tego czasu uaktywniło się tam wiele ugrupowań rebelianckich, również dżihadystycznych. Na terenach Syrii i Iraku Państwo Islamskie utworzyło samozwańczy kalifat.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl