Biały Dom: Od 11 maja koniec wymogów szczepień ws. COVID-19, w tym dla zagranicznych podróżnych

11 maja przestaną obowiązywać wymogi szczepień przeciwko COVID-19 dla zagranicznych podróżnych, pracowników federalnych i pracowników służby zdrowia – ogłosił w poniedziałek Biały Dom. Tego samego dnia wygaśnie pandemiczny stan wyjątkowy.

„Dziś ogłaszamy, że administracja zakończy wymagania dotyczące szczepień COVID-19 dla pracowników federalnych, federalnych podwykonawców i międzynarodowych podróżnych z końcem 11 maja” – poinformowano w komunikacie Białego Domu.

Wymogi wprowadzono w styczniu 2021 r., tuż po dojściu do władzy obecnej administracji, co spotkało się z wieloma protestami opozycji i próbami zablokowania zmian na drodze sądowej.

Biały Dom oznajmił, że regulacje odniosły sukces, dzięki czemu wymóg przyjęcia przynajmniej jednej dawki szczepionki spełniło 98 proc. pracowników.

„Podczas gdy szczepienia pozostają jednym z najważniejszych narzędzi, by promować zdrowie i bezpieczeństwo pracowników (…) jesteśmy teraz w innej fazie naszej odpowiedzi, kiedy te środki nie są już konieczne” – głosi komunikat.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl