fot. PAP/DSNS

Minister finansów USA: Rosja powinna zapłacić za szkody na Ukrainie

„Uważam, że Rosja powinna zapłacić za szkody, które wyrządziła na Ukrainie” – powiedziała w niedzielę sekretarz skarbu USA, Janet Yellen, w wywiadzie telewizyjnym. Sceptycznie jednak odniosła się żądania Kijowa, by skonfiskowano rosyjskie aktywa.

„Dyskutujemy o tym z naszymi partnerami, ale (…) są prawne ograniczenia, jeśli chodzi o to, co możemy zrobić z zamrożonymi rosyjskimi aktywami” – stwierdziła szefowa amerykańskiego resortu finansów.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zażądał w środę, m.in. podczas łączenia wideo z uczestnikami wiosennej sesji Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, przejęcia rosyjskich aktywów.

„Rosyjskie aktywa powinny pójść na odbudowę po agresji. Wojna powinna wyjść najdrożej właśnie dla agresora. I robimy w tym celu wszystko” – oświadczył Wołodymyr Zełenski.

Partnerzy Ukrainy z dystansem – jak ocenia niemiecka agencja dpa – przyjęli to żądanie, głównie ze względu na „wątpliwości natury prawnej, praktyczne przeszkody a także polityczne ryzyka”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl