fot. PAP

List do premiera ws. prac Otwartej Grupy Roboczej ONZ

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzeszająca 87 organizacji prorodzinnych skierowała list do premiera Donalda Tuska ws. prac Otwartej Grupy Roboczej ONZ.

Działacze pro-life chcą, aby polski rząd poparł inicjatywę zastąpienia terminu „zdrowie reprodukcyjne”, na rzecz upowszechnienia prawa kobiet do odpowiedniej opieki okołoporodowej.

W ONZ Otwarta Grupa Robocza finalizuje prace dot. włączenia terminu tzw. zdrowia i praw seksualnych  do katalogu celów w ramach Zrównoważonego Rozwoju.

Jeśli skandaliczny termin zostanie włączony do celów ONZ, pozwoli to na upowszechnienie i wprowadzenie w wielu krajach tzw. aborcji czyli zabijania dzieci nienarodzonych.

–  Pozostawienie terminu „zdrowie reprodukcyjne” grozi tym, że w przyszłości będą interpretacje i naciski na poszczególne kraje w kierunku wprowadzenia aborcji. To, co proponujemy jest zgodne z polskim porządkiem prawnym, w tym z konstytucją, która stoi na gruncie ochrony życia. Prace są finalizowane, więc bardzo pilną sprawą jest, aby instrukcja negocjacyjna dla naszych przedstawicieli była jednoznaczna, żeby szli w kierunku właściwej opieki okołoporodowej dla kobiet – mówił Antoni Szymański, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Na razie nie wiadomo jakie jest stanowisko premiera Donalda Tuska w tej sprawie.

RIRM

drukuj