Szefowie dyplomacji Ukrainy i Malezji w Brukseli w przyszłym tygodniu

Szef dyplomacji Ukrainy Pawło Klimkin ma we wtorek w Brukseli wziąć udział w spotkaniu Partnerstwa Wschodniego, a szef dyplomacji Malezji Anifah bin Aman – w środę w spotkaniu ministrów EU-ASEAN. Jednocześnie we wtorek spotkają się unijni ministrowie spraw zagranicznych.

– W związku z obecnymi wydarzeniami na Ukrainie i tragedią (malezyjskiego) samolotu pasażerskiego (na Ukrainie), będziemy mieli niektóre kluczowe postacie na miejscu w Brukseli we wtorek i środę – poinformował w piątek wysokiej rangą urzędnik unijny.

We wtorek od rana w Brukseli obradować będą ministrowie spraw zagranicznych krajów UE. Omówią sytuację na Ukrainie i decyzję przywódców ws. dodatkowych sankcji wobec Rosji. Być może wydadzą oświadczenie w sprawie katastrofy samolotu Malaysia Airlines w czwartek na wschodzie Ukrainy.

Tego samego dnia po południu odbędzie się ministerialne spotkanie krajów Partnerstwa Wschodniego (PW). Wśród sześciu uczestników będzie ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin, który też będzie rozmawiał z unijnymi ministrami.

W środę rano obędzie się spotkanie ministerialne EU-ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej). „Będziemy mieli malezyjskiego ministra spraw zagranicznych” – podało źródło.

We wtorek ministrowie spraw zagranicznych UE mają też formalnie ustanowić misję na Ukrainę w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony. Unijni doradcy mają służyć radą ukraińskim władzom w procesie tworzenia wiarygodnych i skutecznych służb sektora bezpieczeństwa cywilnego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl