fot. PAP/EPA

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych ma nowego sponsora: Nord Stream 2

Wśród nowych sponsorów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych jest gazociąg Nord Stream 2, konsorcjum realizujące kontrowersyjną inwestycję, przeciwko któremu występuje Polska, kraje bałtyckie i Ukraina. Umowa sponsorska została zawarta na dwa sezony, a hasło reklamowe brzmi: „EHF Liga Mistrzów napędzana przez Nord Stream 2”.

12 września rozpoczęły się rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W 26. edycji turnieju bierze udział 28 drużyn z 20 krajów, w tym z Polski. W sobotę piłkarze PGE VIVE Kielce zagrają na Węgrzech z Telekomem Veszprem.

Wśród kilku nowych sponsorów EHF Ligi Mistrzów jest gazociąg Nord Stream 2. Umowa w tej sprawie została podpisana 31 sierpnia, przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019.

Nord Stream 2 będzie obecny w konkursie przez dwa kolejne sezony, z hasłem reklamowym „EHF Liga Mistrzów napędzana przez Nord Stream 2”.

Zadowolenie z podpisania umowy sponsorskiej wyraził Ulrich Lissek, jeden z dyrektorów w Nord Stream 2. Zauważył, że „piłka ręczna, a przede wszystkim Liga Mistrzów EHF, odgrywa ważną rolę, szczególnie w Europie Środkowej i Północnej”, czyli w rejonie budowy gazociągu.

Nord Stream 2 to projekt liczącej 1,2 tys. km dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. Gazociąg ma być gotowy do końca 2019 r., gdyż po tym roku Rosja zamierza przestać przesyłać gaz rurociągami biegnącymi przez terytorium Ukrainy. Polska, kraje bałtyckie i Ukraina sprzeciwiają się temu projektowi.

EUROHANDBALL.COM/TVP Info/RIRM

drukuj