fot. flickr.com

Liczba tzw. aborcji w Belgii spadła o 10 proc. w ciągu pięciu lat

Na przestrzeni pięciu lat liczba tzw. aborcji spadła w Belgii o 10 proc. – podał w piątek publiczny nadawca VRT, powołując się na raport krajowej komisji ws. przerywania ciąży.

Spadek oznacza, że liczba tzw. aborcji przeprowadzanych rocznie w 2017 r. była taka sama jak w 2006 r. W 2017 roku, najnowszym, dla którego dostępne są dane, w Belgii dokonano 17 257 zabiegów przerwania ciąży, w porównaniu z 19 155 w 2012 r.

Największy spadek odnotowano w grupie nastolatek i kobiet po 20. roku życia.

VRT odnotowuje, że patrząc na zjawisko w dłuższym okresie, widać, że spadek był nieznaczny. Od 2006 r. liczba zabiegów spadła tylko o 380.

Jedna na pięć tzw. aborcji (20 proc.) przeprowadzanych w Belgii dokonywana była w Brukseli, a 16 proc. w innym dużym mieście tego kraju – Antwerpii. Dane pokazują na niewielką skalę tzw. turystyki aborcyjnej. W 2017 r. około stu kobiet z zagranicy dokonało zabiegu w Belgii. Ponad trzy czwarte z nich pochodziło z innego kraju europejskiego, 10 proc. z Afryki, 6 proc. z Azji i 5 proc. z obu Ameryk.

Tzw. aborcja w Belgii jest legalna do 12. tygodnia ciąży.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl