fot. facebook.com

Morawiecki o Olszewskim: Pana pytania „Czyja będzie Polska?” – nigdy nie zapomnimy

Pana pytania „Czyja będzie Polska?” nigdy nie zapomnimy. Nigdy nie zlekceważymy ryzyk, przed którymi ono ostrzega. Polska – zasługuje na najlepsze ręce – oświadczył premier Mateusz Morawiecki w pierwszą rocznicę śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego.

„Pana pytania <<Czyja będzie Polska?>> nigdy nie zapomnimy. Nigdy nie zlekceważymy ryzyk, przed którymi ono ostrzega. Polska – zasługuje na najlepsze ręce” – napisał premier Mateusz Morawiecki na swoim koncie na Facebooku.

Wpis opatrzył zdjęciami, na których składa wieniec pod pamiątkową tablicą poświęconą śp. Janowi Olszewskiemu, która znajduje się przy Alejach Ujazdowskich w Warszawie, nieopodal KPRM.

Jan Olszewski zmarł 7 lutego 2019 r., w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 r. został odznaczony Orderem Orła Białego.

W piątek, w pierwszą rocznicę śmierci Jana Olszewskiego, w warszawskiej Archikatedrze św. Jana Chrzciciela o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. w jego intencji.

PAP

drukuj