Latem ruszy budowa dwóch bloków elektrowni w Opolu

Jeszcze latem ruszy budowa bloków elektrowni w Opolu – zapowiedział premier Donald Tusk.

Szef rządu przypomniał podczas dzisiejszej wizyty w opolskiej elektrowni, że rozbudowa należącej do PGE elektrowni Opole o dwa nowe bloki na węgiel kamienny o mocy po 900 MW to inwestycja o wartości ponad 11 mld zł.

Dziś Kompania Węglowa i PGE podpisały list intencyjny o współpracy.  Premier nazwał to porozumienie „krokiem do większego zatrudnienia” i „krokiem do bezpieczeństwa energetycznego”.

List intencyjny ma doprowadzić do podpisania kontraktu, czyli umowy prawdopodobnie wieloletniej. Węgiel kamienny stanowi 60 proc. kosztów funkcjonowania takiej elektrowni w związku z tym ta inwestycja staje się korzystna finansowo. Cieszą nas nie decyzje, a podjęte kroki, które mamy nadzieję, że doprowadzą do rozpoczęcia budowy elektrowni Opole – powiedział Dariusz Kucharewicz, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Elektrowni Opole.

Przewodniczący dodał też, że „Solidarność” interweniowała już niejednokrotnie ws. budowy opolskiej elektrowni.

 – Rozmawialiśmy w tej sprawie z premierem. Prosiliśmy, żeby swoim wpisem w dziennik budowy rozpoczął inwestycję elektrowni Opole. Wszystkie pozwolenia są już przygotowane. Wystarczy wydać polecenie – zaznaczył Dariusz Kucharewicz.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl