Kolejne opóźnienia przy budowie elektrowni w Opolu

Jak informuje jedna z gazet, przeciągają się negocjacje dotyczące udziału koncernu Alstom w budowie dwóch bloków węglowych w opolskiej elektrowni.

Polska Grupa Energetyczna miała do końca września ustalić warunki przystąpienia koncernu do projektu, a nie udało się tego zrobić. Tymczasem budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Jerzy Czerwiński – radny województwa opolskiego z ramienia PiS podkreśla, że opóźnienia przy budowie elektrowni mogą świadczyć o tym, że są siły, które chcą uniemożliwić realizację projektu.

– Najpierw wykorzystywano organizacje ekologiczne; potem się okazało, że ze względów ekonomicznych rząd wycofał się z finansowania tego projektu. Pytanie: czy w tej chwili jest znane źródło finansowania? To jest ponad 11 mld zł. Pamiętajmy o tym, że w tej chwili jesteśmy w kryzysie ekonomicznym. W żadnym z mediów nie znalazłem informacji o tym, jak miała być ta inwestycja skutecznie finansowana. Być może te wszystkie działania, które się wokół nas dzieją w rzeczywistości mają podłoże zupełnie inne – brak pieniędzy. Z drugiej strony – silne lobby, które jest przeciwko rozbudowie elektrowni węglowej – podkreśla Jerzy Czerwiński.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl