fot. Monika Tomaszek

L. Sankowska-Grabczuk: Żądamy natychmiastowego zaniechania wywrotowych działań obecnego rządu przeciwko prawu do życia

Nie odpuścimy ochrony najmłodszych. To nasz jasny przekaz dla rządzących i również dla opozycji, że [tzw. aborcja – red.]to zło, które jest procedowane w Sejmie i zawsze spotka się z naszym solidnym oporem – powiedziała rzecznik Narodowego Marszu Życia, Lidia Sankowska-Grabczuk, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W niedzielę 14 kwietnia w Warszawie odbył się Narodowy Marsz Życia pod hasłem „Niech żyje Polska!”. Według organizatorów zgromadził on ponad 50 tys. osób. [czytaj więcej] 

– Każda osoba naprawdę bardzo mocno się zaangażowała. Przyjechali ludzie ze wszystkich zakątków Polski. To było niesamowite wydarzenie. Proboszcz Archikatedry Warszawskiej powiedział, że takich tłumów archikatedra nie widziała od czasów ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – zaznaczyła Lidia Sankowska-Grabczuk.

Dodała, że musimy się wszyscy zabrać do solidnej pracy, a marsz był jej początkiem.

– Nie odpuścimy ochrony najmłodszych. To jest nasz jasny przekaz dla rządzących i również też dla opozycji, że [tzw. aborcja – red.]to zło, które jest procedowane w Sejmie i zawsze spotka się z naszym solidnym oporem – podkreśliła rzecznik Narodowego Marszu Życia.

Jak wskazała gość audycji, wszystkie zabójcze ustawy, które niestety są procedowane w Sejmie, wszystko to, co się dzieje w Parlamencie Europejskim, jest niezgodne z nauką, biologią, jest niekonstytucyjne, niemoralne, nieetyczne i przede wszystkim godzi w podstawowe prawa człowieka.

– Będziemy powtarzać, że żądamy natychmiastowego zaniechania wywrotowych działań obecnego rządu przeciwko prawu do życia,potwierdzonego w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Wyraziliśmy również – w naszej rezolucji – poparcie dla tych posłów, którzy zawsze konsekwentnie bronili prawa do życia. Niestety musieliśmy też wyrazić oburzenie, bo część liderów opozycji głosowała za procedowaniem nieludzkich i antykonstytucyjnych przepisów – mówiła gość Radia Maryja.

Rezolucja, która została odczytana na Narodowym Marszu Życia, zawierała też – jak wskazała rzecznik – elementy związane z ochroną życia i prawami polskich rodzin. [czytaj więcej] https://www.radiomaryja.pl/informacje/rezolucja-narodowego-marszu-zycia-m-jurek-przypominajcie-ze-wladzy-nie-wszystko-wolno-i-przypominajcie-konstytucje-rp/

– Wzywamy do niezwłocznego ponownego przesłania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie zgodności z konstytucją genderowej konwencji stambulskiej. Rezolucja na marszu została przyjęta przez aklamację – zaznaczyła.

Pod rezolucją będą również zbierane podpisy.

– Będziemy starać się, aby szeroko, coraz bardziej zwiększać poparcie, aby się coraz bardziej jednoczyć. Nie da się inaczej czegokolwiek zwalczyć, jak właśnie przez jedność – jedność, która była widoczna w czasach, gdy w archikatedrze występował ks. kard. Stefan Wyszyński. Wtedy mieliśmy tego owoce i dzisiaj też nam bardzo trzeba tej jedności, żeby nasza siła była rzeczywiście widoczna tak jak na marszu – podsumowała Lidia Sankowska-Grabczuk.

W tym samym dniu odbył się również Marsz dla życia w Szczecinie pod hasłem „Życie nie zna granic”. [czytaj więcej] 

 

Całość audycji „Aktualności dnia” można wysłuchać [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl