Fot. Paweł Palembas

„Życie nie zna granic” – Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina

Pod hasłem „Życie nie zna granic” w niedzielę Marsz dla Życia przeszedł też ulicami Szczecina. Było to święto radości i dziękczynienia za dar życia każdego człowieka.

Na Jasnych Błoniach w Szczecinie rozległ się dźwięk dzwonu, który ma dotrzeć do naszych serc i ma przypomnieć o wartości życia, zwłaszcza tych nienarodzonych.

– Myślimy w szczególny sposób o życiu poczętym, też o tym życiu, które czeka na życie w Bożych planach, żeby także znalazło miejsce w ludzkich sercach. Przybywamy tutaj, żeby ucieszyć się życiem – mówił ks. bp Zbigniew Zieliński, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Marsz dla Życia w Szczecinie to radosny marsz przepełniony kolorami i pięknem ludzi.

– Pokazujący, że życie jest pełne radości (…) i o tym chcemy mówić. To jest afirmacja życia – zaznaczyła Maria Drąg, Fundacja Małych Stópek.

Marsz wyruszył spod pomnika Jana Pawła II. Uczestnikom towarzyszyły fragmenty papieskiej adhortacji „Ecclesiae in Europe”. To był apel do wszystkich Europejczyków o obronę życia, do wszystkich – niezależnie od państwowych granic, stąd hasło marszu, że „Życie nie zna granic”.

– Pierwsze co mi przychodzi na myśl to to, że życie powinno być bronione w każdym kraju, w każdym zakątku świata – zwróciła uwagę uczestniczka Marszu dla Życia.

Jest jeszcze drugie znaczenie hasła, które przyświecało szczecińskiemu wydarzeniu.

– Nie możemy stawiać granic życiu. Jeżeli życie poczyna się, to należałoby, by  się urodziło – wyjaśnił siostra zakonna.

Marsz zgromadził miłośników życia.

– Jesteśmy tu, żeby pokazać wspólnie jako mieszkańcy Szczecina, że każdy dzień jest dobry, aby bronić życia – podkreślił młody uczestnik Marszu.

W wydarzeniu brały udział całe rodziny.

– Mamy czworo dzieci. Jest to dla nas wielka wartość – podkreśliła kobieta, która przyszła na Marsz Życia w Szczecinie z całą rodziną.

Inicjatorem marszu jest Fundacja Małych Stópek, która wyrosła na Marszu dla Życia. Cały czas wyciąga pomocną dłoń do matek w ciąży.

– Fundacja Małych Stópek jest przykładem konkretnej pomocy kobietom w ciąży, ale też po urodzeniu dziecka, więc nie tylko maszerujemy, nie tylko jest nasza deklaracja, nie tylko piękne flagi transparenty, ale potem realizujemy to, o czym jest tu mówione – akcentował ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Oprócz dźwięku dzwonu zabrzmiał również Hymn dla Życia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl