fot. https://twitter.com/CPK_PL/

Co dalej z Centralnym Portem Komunikacyjnym?

Mijają kolejne tygodnie, a dalej nie wiemy nic o przyszłości Centralnego Portu Komunikacyjnego, choć w spółce miały zakończyć się audyty wewnętrzne.

O przyszłości Centralnego Portu Komunikacyjnego miały zdecydować audyty. Spółka nie podała publicznie, jakie są wyniki audytów wewnętrznych. Za to tych zewnętrznych nie udało jej się przeprowadzić.

– Wszystkie cztery audyty unieważnione, w takich okolicznościach, że w ostatnim nie chciała wystartować nie tylko poważna firma, ale żadna firma nie chciała wystartować – zaznaczył Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości, b. pełnomocnik rządu ds. CPK.

Mimo tego pracuje zarząd i dalej działa spółka. Dlatego poseł Marcin Horała  mówi o nieudolności osób dziś odpowiedzialnych za Centralny Port Komunikacyjny, w tym pełnomocnika rządu Macieja Laska.

– Program CPK nie posuwa się, bo jest cały szereg zaniedbań i zaniechań. Spółce zajęło 60 dni opracowanie mapy do wniosku lokalizacyjnego i jeszcze tego nie opracowała, bo prosiła o kolejne 30 dni. Czekamy na audyty, a żadne się nie odbywają, bo nie został rozstrzygnięty przetarg. Pytanie, co robią? Wychodzi na to, że mówienie o pilnowaniu łąki, to była przepowiednia, która się spełnia – ocenił b. pełnomocnik rządu ds. CPK.

Pojawiły się szacunki, które wskazują, że już teraz inwestycja została opóźniona w różnych obszarach od trzech do czterech miesięcy do nawet jednego roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl