fot. PAP/Tomasz Gzell

Kukiz’15 zarzuca bierność opozycji

Ruch Kukiz’15 zarzuca innym partiom opozycyjnym bierność, przy jednoczesnym wykorzystywaniu subwencji z budżetu. Sam chwali się ponad 20 projektami ustaw i uchwał.

Politycy opublikowali w Internecie filmik, który porównuje półroczną działalność partii, które w parlamencie tworzą opozycję. W krótkim klipie wskazują, że Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe ten czas poświęciła na zwoływanie marszów i blokowaniu prac parlamentu, wnioskując o zwołanie przerwy.

Dr Lech Jańczuk, politolog, zgadza się z oceną polityków KUKIZ’15. Zauważa, że pozostałe partie opozycyjne nie wiedzą, jaką rolę powinny pełnić na scenie politycznej.

Działania opozycji powinny polegać na kontroli rządu. My w tej chwili mamy do czynienia z totalną walką z rządem, a więc tutaj nie chodzi o to, żeby przekonać rząd do swoich racji, czy wypracować jakieś porozumienia kompromisowe, tylko chodzi o to, żeby zniszczyć rząd – zaznacza dr Lech Jańczuk.

Spór wokół TK trwa już kilka miesięcy. Rozpoczął się gdy PO w czerwcu ubiegłego roku wybrała niezgodnie z polskim prawem 5 sędziów do TK. Wszelkie próby rozwiązania kryzysu przedstawiane przez rząd spotykają się ze zdecydowanym sprzeciwem partii opozycyjnych.

RIRM

drukuj