Rząd będzie rozmawiał o budżecie na 2016 r.

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się projektem budżetu na przyszły rok. Nowa ustawa ma uwzględniać m.in. wydatki na realizację programu wsparcia rodzin 500+.  Projekt zostanie skorygowany względem przyjętego przez poprzedni rząd.

Deficyt budżetowy nie powinien przekroczyć 54 mld złotych. PKB ma wzrosnąć o 3,8 proc. Planowana jest inflacja na poziomie 1,7 proc.

Poseł Wiesław Janczyk, wiceszef sejmowej komisji finansów, wskazuje, że ustalanie budżetu musi być zsynchronizowane z zapowiadanymi przez rząd działaniami.

– Zwłaszcza z tymi, które mogą dać podstawę do zwiększenia dochodów budżetu państwa, poprawieniu sytuacji związanej z efektywnością poboru podatków VAT, CIT. Myślę, że będziemy tutaj działać krok po kroku, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu. Na to, czy rzeczywiście można będzie to realizować w takim kalendarzu, jaki został powiedziany, będziemy przecież patrzeć ostatecznie w momencie, kiedy już ta ustawa 500+ będzie procedowana w Sejmie. Na razie nikt z tego kalendarza się nie wycofuje – powiedział Wiesław Janczyk.

Projekt przyszłorocznego budżetu nie będzie uwzględniał wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości 8 tys. zł, co proponuje prezydent Andrzej Duda.

Jeśli ustawa na przyszły rok zostanie zaakceptowana przez Radę Ministrów, trafi do Sejmu jako autopoprawka rządu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl