Kukiz ponawia zaproszenie na debatę

Paweł Kukiz ponowił zaproszenia na debatę prezydencką przed II turą. Sztab kandydata PiS  i sam Andrzej Duda są zainteresowani udziałem w debacie, natomiast sztab Bronisława Komorowskiego nie wykluczył, ale i nie potwierdził udziału.

Paweł Kukiz w I turze zdobył 20 proc. głosów wyborców. Andrzej Duda i Bronisław Komorowski starają się o głosy tych osób. Debata miałaby się odbyć w Lubinie. Tym razem muzyk zaproponował, aby dyskusję poprowadził redaktor naczelny Super Expressu.

Prof. Piotr Gliński, socjolog, podkreśla, że taka debata powinna się odbyć. Dodaje, że podczas rozmowy ważne jest jednak trzymanie się wcześniej ustalonych zasad.

– Jestem zwolennikiem debat w demokracji – oczywiście tych organizowanych w sposób cywilizowany, w których nie łamane są zasady, jakie przyjmą obie strony, jak było w poprzedniej debacie, gdzie pan prezydent atakował Andrzeja Dudę za pomocą kłamstw i łamania zasad, które zostały przyjęte. Generalnie natomiast jestem zwolennikiem debaty, bo Polacy mają prawo usłyszeć argumenty i programy kandydatów oraz poznać ich jako ludzi, którzy w takiej debacie się bezpośrednio i na żywo prezentują – mówi prof. Piotr Gliński.

Pozytywnie na pierwsze zaproszenie Kukiza odpowiedział Andrzej Duda. Bronisław Komorowski odmówił.

Najbliższa debata prezydencka odbędzie się w czwartek na antenie TVN 24. Zaplanowano trzy bloki tematyczne dotyczące: polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, gospodarki oraz polityki społecznej. Po każdej z tych części kandydaci będą mieli czas, by zadawać sobie pytania.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl