fot. PAP

Kto zastąpi Waldemara Pawlaka?

W poniedziałek premier otrzyma informacje dot. propozycji PSL-u ws. obsadzenia wakatu na stanowisku ministra gospodarki – zapowiedział nowy szef PSL Janusz Piechociński.

Jutro zbiera się Rada Naczelna PSL, która ma podjąć ostateczne decyzje w tej sprawie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Waldemara Pawlaka, byłego wiceprezesa Rady Ministrów, mógłby zastąpić Jarosław Kalinowski.

Nowy szef PSL Janusz Piechociński powiedział na antenie jednej ze stacji telewizyjnej, że nie zaprzecza ani nie potwierdza tej informacji. Nie odpowiedział, także na pytanie czy sam wejdzie do rządu PO-PSL.

Poseł Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu PiS zauważył, że samo unikanie wejścia do Gabinetu Donalda Tuska przez kolejnych szefów ludowców jest zastanawiające. Dodał, że świadczy to o negatywnej ocenie tego rządu.

– To jest bardzo znamienne, że zarówno były prezes Waldemar Pawlak jak i nowy, jak ognia unikają wejścia do rządu Donalda Tuska. O czym to świadczy? – Świadczy o tym, że negatywnie oceniany jest ten rząd. (…) Waldemar Pawlak jeszcze nie tak dawno powiedział, że rząd źle postępował w negocjacjach dotyczących budżetu Unii Europejskiej. Tak  rzeczywiście powiedział i niewątpliwie jest to prawda, te negocjacje były złe, błędnie przeprowadzone. Sytuacja jest bardzo nie przejrzysta –  zaznaczył poseł Arkadiusz Mularczyk.

Wypowiedzi posła Mariusz Błaszczak:

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj