fot. twitter.com/KUKIZ15

Kukiz, Tyszka, Ścigaj, Sachajko „jedynkami” Kukiz’15 na listach PSL

Paweł Kukiz, Stanisław Tyszka, Agnieszka Ścigaj, oraz Jarosław Sachajko jak – wynika z informacji PAP – to posłowie Kukiz’15, którzy mogą otrzymać pierwsze miejsca na listach PSL-Koalicji Polskiej.

W czwartek liderzy Kukiz’15 Paweł Kukiz i PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podpisali porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Kandydaci Kukiz’15 będą startować z list komitetu PSL-Koalicja Polska [zobacz więcej].

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej działacze Kukiz’15 mogą liczyć nawet na 11 pierwszych miejsc na listach. Lider ruchu Paweł Kukiz ma wystartować z Opola. Na czołowe miejsce może też liczyć wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, wiceszefowa Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj czy posłowie Jarosław Sachajko i Paweł Szramka.

Paweł Kukiz przeskoczył samego siebie i zakopał swoje ideały, co jest najgorsze. Przecież to ten człowiek, który mówił, że jest antysystemowcem, że jest antypartyjny. Teraz nagle idzie na listy i nawet nie o to chodzi, że idzie do partii tylko, że do partii, która ma swoje korzenie w komunie. Przecież obecne PSL powstało na bazie ZSL. Sam aweł Kukiz bardzo mocno wcześniej krytykował PSL – mówi poseł PiS Robert Telus.

Swoje pełne listy PSL-KP ma ogłosić podczas konwencji 17 sierpnia. Pertraktacje Kukiz’15 i Ludowców trwały wiele dni. Ostatecznie Paweł Kukiz poinformował, że PSL zgodził się wpisać do swojego programu postulaty ruchu.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj