Kto obsłuży listy ZUS?

ZUS szuka firmy, która obsłuży 150 mln jego listów. Po doświadczeniach sądów i prokuratur stawia zaporowe warunki – donosi jeden z dzienników.

W tym tygodniu odbędzie się rozprawa przed Krajową Izbą Odwoławczą, w której InPost skarży się na warunki stawiane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w przetargu na usługi pocztowe w latach 2015-17. Gra toczy się o kontrakt, który może być wart ok. 120 mln zł.ZUS poszukuje firmy, która przez dwa lata obsłuży ok. 150 mln listów wysyłanych przez niego i 50 tys. paczek pocztowych.

Skarga złożona przez InPost potwierdza ich podwójną moralność – mówi Bogumił Nowicki, szef Solidarności Pracowników Poczty Polskiej.

– Kiedy sądy i prokuratury w swoim przetargu dały nam szansę, wtedy konkurencja była zadowolona. Natomiast w momencie kiedy ZUS określił dość precyzyjne warunki, które faktycznie możemy spełniać tylko my, jako Poczta Polska (operator narodowy, mający odpowiednie parametry wykonawcze), to konkurencji przestało się to podobać; i te warunki specyfikacji zaskarżyła do Krajowej Izby Odwoławczej. Mam nadzieję, że w tym przypadku KIO zachowa się racjonalnie i nie będzie problemów z tym przetargiem – powiedział Bogumił Nowicki.

Kryterium wyboru oferty jest cena, ale w warunkach zamówienia znajduje się kilka zapisów, które wzbudzają spore kontrowersje wśród prywatnych pocztowców.Chodzi przede wszystkim o wymóg posiadania w każdej placówce pocztowej, w której „prowadzona jest inna działalność gospodarcza”, wyodrębnionego stanowiska do świadczenia usług pocztowych.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl