fot. https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL

ZUS: Złożono już milion wniosków o wyprawkę szkolną „Dobry start”

Rodzice i opiekunowie złożyli już 1 mln wniosków o świadczenie w ramach programu „Dobry start” – poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o wyprawkę szkolną w tym roku można składać tylko drogą elektroniczną do 30 listopada 2021.

Zdaniem minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg „ponad milion wniosków, które do tej pory wpłynęło od rodziców i opiekunów ubiegających się o świadczenie +Dobry start+, to dowód na to, że zmiana, polegająca na tym, że wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą elektroniczną, wpisuje się w oczekiwania zdecydowanej większości osób”.

„To wygodne, bezpieczne rozwiązanie ułatwiające życie rodzinom. Od wielu lat wspólnie z rodzinami budujemy cyfrową Polskę” – ocenia minister Marlena Maląg.

„Wszystkie osoby, które mają problem z poprawnym złożeniem wniosku przez internet mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS. Specjalne punkty uruchomiono m.in. w wybranych placówkach Poczty Polskiej” – dodaje szefowa MRiPS.

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zaznacza, że blisko 1,5 miliona dzieci zostało objętych od 1 lipca wnioskami o świadczenie „300 plus” w ramach programu „Dobry start”.

Zainteresowanie programem jest duże, widzimy to w statystykach ZUS” – mówi.

Prezes ZUS przypomina, że w tym roku wniosek o świadczenie „Dobry start” można złożyć tylko drogą elektroniczną, obsługą całego procesu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a wypłata środków odbywać się będzie wyłącznie na rachunki bankowe.

„Wniosek o świadczenie można złożyć za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia” – wskazuje.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu „Dobry start” przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

ZUS obsługuje specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia „300 plus”. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -15.00. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl