fot. pixabay.com

Wlk. Brytania: Policja przejęła kryptowaluty o rekordowej wartości 180 mln funtów

Brytyjska policja przejęła w Londynie kryptowaluty o rekordowej wartości 180 milionów funtów w ramach dochodzenia w sprawie prania brudnych pieniędzy przez zorganizowane grupy przestępcze – poinformowano we wtorek.

To drugi w ciągu zaledwie trzech tygodni przypadek rekordowej konfiskaty kryptowalut w Wielkiej Brytanii. Poprzedni miał miejsce 24 czerwca, gdy przejęto 114 milionów funtów. Nie podano, o jaki rodzaj kryptowalut chodzi, ani czy obie sprawy są ze sobą powiązanie. W związku z tą pierwszą aresztowano pod zarzutem prania brudnych pieniędzy 39-letnią kobietę, choć została ona później zwolniona za kaucją.

„Dochody z przestępczości są prane na wiele różnych sposobów. Podczas gdy gotówka nadal pozostaje królem w świecie przestępczym, wraz z rozwojem platform cyfrowych coraz częściej widzimy zorganizowanych przestępców używających kryptowalut do prania brudnych pieniędzy” – powiedział zastępca podkomisarza Graham McNulty z londyńskiej policji metropolitalnej.

Transakcje dokonywane przy użyciu kryptowalut mogą zapewnić większą anonimowość nadawcom i odbiorcom pieniędzy, i z tego powodu oraz z racji ich globalnego charakteru, niektóre z największych grup przestępczych na świecie postawiły na nie jako sposób na pranie brudnych pieniędzy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl