Kalisz: Policjanci w dniu swojego święta oddali krew

50 osób oddało łącznie 16 litrów krwi podczas akcji zorganizowanej we wtorek przez kaliską komendę z okazji Święta Policji. Jak podkreśliła rzecznik prasowy KMP w Kaliszu Anna Jaworska – Wojnicz zbiórka spotkała się z dużym odzewem ze strony funkcjonariuszy.

„Takich akcji zorganizowaliśmy już kilka, ale po raz pierwszy krew oddało aż 38 policjantów i pracowników policji” – poinformowała PAP Anna Jaworska – Wojnicz.

Zbiórkę krwi pod hasłem „Krew dla życia” wsparli także klerycy z kaliskiego Wyższego Seminarium Duchownego, urzędnicy Starostwa Powiatowego oraz kaliszanie.

„Wśród oddających krew dominowali mężczyźni, ale zgłosiło się też 14 kobiet” – powiedziała Anna Jaworska – Wojnicz.

Jaworska-Wojnicz wyjaśniła, że KM w Kaliszu zbiórkę krwi postanowiła zorganizować w dniu Święta Policji, w okresie wakacji, ponieważ w tym czasie dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych i krew jest wyjątkowo potrzebna. Jak dodała, latem w szpitalach są niewielkie zapasy krwi, bo jej dawcy rzadziej ją oddają latem, niż w pozostałą część roku.

Celem przedsięwzięcia – jak podkreśliła rzecznik – jest uzbieranie łącznie 100 litrów krwi na terenie jednostek policji w Wielkopolsce dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i ku pamięci Powstańców Wielkopolskich.

Kolejną zbiórkę KMP w Kaliszu wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi zaplanowała na 11 listopada.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl