Kto dostaje pieniądze z komitetu Kraków 2022?

Komitet konkursowy Kraków 2022 odmówił ujawnienia nazwisk osób, które zarobiły na jego zleceniach – informuje jeden z dzienników.

Komitet, który zabiega o zorganizowanie olimpiady w stolicy Małopolski rozpoczął już wydawanie milionów złotych publicznych pieniędzy na ten cel. Jego władze nie chcą jednak ujawnić nazwisk osób, które otrzymały nie małe pieniądze za pracę na rzecz komitetu.

Poseł z Krakowa Andrzej Duda powiedział, że cały czas mamy do czynienia z próbą rozdarcia dużej kwoty pieniędzy, które zostały przeznaczone na promocję.

– Jest to bardzo charakterystyczny sposób działania ludzi z PO. Mianowicie, wymyślamy sobie jakiś temat, jakiś pretekst po to, żeby uruchomić duże pieniądze publiczne, które potem rozchodzą się w sposób, który jest trudno kontrolować – mówił poseł Andrzej Duda.

Warto przypomnieć, że przed miesiącem z szefowania komitetowi konkursowemu Kraków 2022 zrezygnowała poseł Platformy Obywatelskiej Jagna Marczułajtis. Miało to miejsce po tym, jak jeden z krakowskich portali ujawnił, że jej mąż za pieniądze komitetu szukał przychylności mediów.

 

RIRM

drukuj