Kraków: Cybersec 2017 – Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa

Premier Beata Szydło weźmie udział w otwarciu Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa Cybersec 2017. Podczas dwudniowej konferencji w Krakowie podpisane ma zostać pierwsze na świecie międzynarodowe porozumienie centrów innowacji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Celem Forum jest wypracowanie praktycznych i innowacyjnych rozwiązań wzmacniających cyberbezpieczeństwo w Unii Europejskiej oraz NATO. Wydarzenie zgromadzi polityków, wiodących ekspertów branży, a także globalnych liderów sektora prywatnego, inwestorów i technologiczne start-upy.

To ekspercko–analityczne wydarzenie przedstawia raporty o najnowszych zagrożeniach i wyzwaniach dla cyberbezpieczeństwa – tłumaczy dr Łukasz Kister. Ekspert ds. bezpieczeństwa dodaje, że dobrze, iż Polska bierze udział w pozyskaniu informacji od międzynarodowych partnerów.

– Jeżeli Polska chce odgrywać właściwą rolę w systemie bezpieczeństwa europejskiego i światowego musi współuczestniczyć w dużych międzynarodowych projektach analitycznych, eksperckich, strategicznych. Takich, które pozwolą, by nie być zaskakiwanym zagrożeniami z cyberprzestrzeni, aby współpracować z najlepszymi w tej dziedzinie, by móc tworzyć pewnego rodzaju synergię odpowiadającą tym zagrożeniom. Żadne państwo nawet to najsilniejsze, najlepiej przygotowane od strony informatycznej w pojedynkę nie poradzi sobie z globalnymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni, bo w cyberprzestrzeni nie ma granic, nie ma podziału na państwa – podkreśla dr Łukasz Kister.   

Podczas Forum zaplanowano ponad 80 dyskusji panelowych, warsztatów, prezentacji wydarzeń specjalnych.  Debaty będą odbywać się w ramach czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes.

RIRM

drukuj