Kto będzie Herodem roku 2013?

Zakończył się plebiscyt na najbardziej obłudnego posła 2013 roku. Wyniki poznamy już dzisiaj. Konkurs Herody 2013 zorganizowała Fundacja Pro-Prawo do Życia.

Najbardziej fałszywy faworyt, który otrzyma najwięcej głosów zostanie Herodem roku i otrzyma nagrodę – symboliczne „krwawe srebrniki”.

Wśród kandydatów do plebiscytu znaleźli się parlamentarzyści, którzy z jednej strony – w świetle fleszy i kamer – opowiadają się za życiem, a podczas głosowań dotyczących, m.in. tzw. aborcji głosują przeciwko niemu. Mówią TAK – dla zabijania dzieci nienarodzonych. Ta hipokryzja zostanie zauważona – mówi Kaja Godek z Fundacji Pro-Prawo do Życia.

– Pomysł wziął się stąd, że spotykając się z różnymi politykami, śledząc ich wypowiedzi medialne, wiedzieliśmy że występuje takie swoiste rozdwojenie jaźni, ponieważ bardzo wielu polityków deklarowało przywiązanie do wartości chrześcijańskich, do wartości konserwatywnych – wręcz mówili, że oni są za ochrona życia dzieci, po czym później w głosowaniach wciskali guzik za odrzuceniem tego projektu. To kojarzyło nam się z królem Herodem i taki mało zaszczytny tytuł postanowiliśmy przyznać – informuje Kaja Godek.

Członkowie Fundacji Pro-Prawo do Życia liczą na to, że osoby nominowane do nagrody przestaną wspierać tzw. aborcję, odejdą też od obłudnego głoszenia postawy pro-life niepotwierdzonej czynami.

– To ma taką funkcję również dla polityków, żeby docierać do nich i uświadamiać im, że to co robią jest niegodziwe i że nie będzie na to zgody, że będą akcje społeczne piętnujące takie zachowania. Oczywiście liczymy na to, że każda z tych osób, które zostały nominowane do tej nagrody jednak zmienią swoją postawę w przyszłości – dodaje Kaja Godek.

RIRM

drukuj