Ks. T. Kancelarczyk: Współczesny świat w wielu jego aspektach idzie w stronę unicestwienia

Ten współczesny świat w wielu jego aspektach idzie w stronę unicestwienia, podszywając to pod wybór człowieka, nazywając to nawet prawem człowieka. To jest straszne, że Unia Europejska, zakładana na fundamencie chrześcijańskim, dzisiaj mówi o prawach, wartościach europejskich, a wśród nich także jest prawo do aborcji i domaganie się tego, aby to było prawem człowieka – powiedział na antenie Radia Maryja podczas audycji „Aktualności dnia” ks. Tomasz Kancelarczyk.

Ulicami Szczecina po raz piętnasty przejdzie jutro największy w Polsce Marsz dla Życia, który odbędzie się pod hasłem „Kocham Cię Życie”.

– Przy tak ważnym zadaniu do wykonania, jakim jest Marsz dla Życia, trzeba przede wszystkim pomyśleć o sile duchowej, modlitwie. (…) Chciałbym zaznaczyć, że Marsz dla Życia odbędzie się jutro w Szczecinie i Krakowie. Także kieruję tutaj apel do tych, którzy są wokół Szczecina oraz Krakowa. Wyruszamy na Marsz dla Życia po to, aby zamanifestować nasze przywiązanie do wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci – wyjaśnił członek Bractwa Małych Stópek.

Gość „Aktualności dnia” podkreślił, że chodzi o obronę najsłabszych i jeżeli my tego nie zrobimy, to inni tego nie zrobią.

– Widać to chociażby po mediach szczecińskich, szczególnie tych drukowanych, kiedy jest tak ważne wydarzenie. Wszyscy wiedzą, że tysiące ludzi się gromadzi (…), a prasa szczecińska po prostu milczy. Jedna gazeta napisała o tym marszu, ale w znaczeniu bardzo złym. Tak nie dla zachęcenia, a wręcz przeciwnie – napisali to, żeby zniechęcić do udziału. Piszą o happeningu osób z Czarnego Protestu, który się odbędzie kilka godzin wcześniej. Widać, że chcą nam się przeciwstawić – mówił duchowny.

Ks. Tomasz Kancelarczyk zauważył, że mówienie o miłości, wartości życia ludzkiego jest kontrowersyjne.

– Ten współczesny świat w wielu jego aspektach idzie w stronę unicestwienia, podszywając to pod wybór człowieka, nazywając to nawet prawem człowieka. To jest straszne, że Unia Europejska, zakładana na fundamencie chrześcijańskim, dzisiaj mówi o prawach, wartościach europejskich, a wśród nich także jest prawo do aborcji i domaganie się tego, aby to było prawem człowieka. To jest straszne. Dlatego też, aby zaprezentować drugą stronę, afirmację wartości życia, wychodzimy w Marszu dla Życia – powiedział organizator marszu w Szczecinie.

Duchowny podkreślił, że nienarodzeni głosu nie mają, dlatego ten głos należy do nas.

– Jak on będzie wyartykułowany to już zależy od nas, czy my tylko i wyłącznie zamkniemy się w czymś takim „jestem za życiem i nic”, czy „jestem za życiem i coś więcej”. To wszystko jest dzisiaj bardzo potrzebne, aby życie było kochane, aby było bronione – wskazał ks. Tomasz Kancelarczyk.

Całą rozmowę z ks. Tomaszem Kancelarczykiem z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl