fot. PAP/Leszek Szymański

Ks. prof. Bortkiewicz: Dziękczynienie za prezydenturę Komorowskiego to skandal!

Jedyną intencją, jaką możemy ogarnąć prezydenta Bronisława Komorowskiego jest prośba o jego nawrócenie i przebłaganie za zło, które wyrządził polskiemu narodowi mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz, komentując zapowiadaną na ostatni dzień urzędowania Komorowskiego Mszę św. dziękczynną w intencji jego oraz małżonki.

Informacja o Mszy św. dziękczynnej pojawiła się w środę, gdy prezydent wbrew prośbom wielu środowisk – w tym Konferencji Episkopatu Polski – podpisał barbarzyńską ustawę o in vitro. To skandal – mówi ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

­ – My sięgamy po modlitwę i mamy prawo i obowiązek sięgać po nią w różnych sytuacjach, które dotyczą różnych stanów ludzkiego życia. W przypadku prezydentury Bronisława Komorowskiego, na pewno w pełni usprawiedliwiona byłaby intencja przebłagalna, intencja z prośbą o nawrócenie, intencja ekspiacyjna. Sprawowanie Mszy św. dziękczynnej za człowieka, który wielokrotnie naruszył zasady wiary i moralności, który rozpoczął swoją kadencję od walki z krzyżem na Krakowskim Przedmieściu, a kończy tę kadencję walką z poczętym życiem ludzkim, jest po prostu absolutnie skandaliczne, niczym nieusprawiedliwione – zwraca uwagę ks. profesor.

Fundacja Pro – Prawo do Życia nie wyklucza zorganizowania 6 sierpnia akcji protestacyjnej. Dzień wcześniej, pod pałacem prezydenckim ma się odbyć pikieta zaplanowana już wcześniej przez tę organizację.

Wspomniana Msza św. ma się odbyć 6 sierpnia o godz. 18.00 w kościele wizytek na Krakowskim przedmieściu.

RIRM

drukuj