Ks. Krystian Gawron: Wobec chrześcijan rozpowszechniana jest ideologia nienawiści

Chrześcijanie na całym świecie, także w Europie, giną za wiarę w Jezusa Chrystusa. Kilka dni temu we Francji doszło do brutalnego morderstwa księdza. Kapłana w trakcie sprawowania Eucharystii zabili terroryści powiązani z tzw. Państwem Islamskim.

Choć sprawa ta odbyła się szerokim echem wśród opinii publicznej, to skala mordów, do jakich dochodzi na chrześcijanach, jest ogromna i niejednokrotnie przemilczana.

Organizacja Open Doors szacuje, że niemal 100 milionów katolików jest prześladowanych za swoją wiarę w 50 krajach, m.in. w Korei Północnej, Iraku, Eytrei, Syrii czy Sudanie.

Morderstwo katolickiego kapłana, do którego doszło we Francji pokazuje, że i w Europie dochodzi już do brutalnych ataków na wyznawców Chrystusa.

Pod płaszczykiem praw człowieka, rozpowszechniana jest ideologia nienawiści szczególnie wobec chrześcijan – wskazuje ks. prałat dr Krystian Gawron, wicerektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

– Jest to o tyle ułatwione, że cywilizacja zachodnio-europejska, która panicznie bała się wprowadzenia w preambule do UE wartości chrześcijańskich, dzisiaj zauważa, że jej niechęć do religii oraz agresja Daesh, Al-Kaidy, pseudomuzułmańskich ekstremistów jest połączona. Ten akt terrorystyczny obudził, ale do rozwiązywania problemu trzeba zabrać się od strony merytorycznej – podkreśla ks. Krystian Gawron.

Odbywające się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży również są okazją do tego, by zapoznać się z sytuacją wyznawców Chrystusa. Młodzi  ludzie, którzy przybyli z różnych zakątków świata dzielą się swoimi świadectwami dot. prześladowań w ich krajach.


RIRM

drukuj