fot. PAP/Darek Delmanowicz

Ks. kard. S. Dziwisz: Pragniemy żyć w pokoju i modlimy się o dar pokoju

„Wybiła godzina, na którą czekaliśmy od trzech lat” – tymi słowami ks. kard. Stanisław Dziwisz przywitał młodzież z całego świata, biorącą udział w uroczystej Mszy św. inaugurującej Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Transmisję z Eucharystii przeprowadziły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Młodzież uczestnicząca w ŚDM zgromadziła się na krakowskich Błoniach, gdzie wzięła udział w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Wieloletni osobisty sekretarz św. Jana Pawła II – w słowach skierowanych do młodych – przypomniał, że Kraków jest miastem Karola Wojtyły.

On w tym mieście dorastał do służby Kościołowi, stąd wyruszył na drogi świata, by głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa. Witam was w mieście, w którym w sposób szczególny przeżywamy tajemnicę i dar Bożego Miłosierdzia – mówił metropolita krakowski.

Ks. kard. Stanisław Dziwisz pozdrowił wszystkich kapłanów i biskupów koncelebrujących Mszę św., a także młodzież z całego świata i wszystkich ludzi dobrej woli.

Chcemy wam powiedzieć, że pragniemy żyć w pokoju i modlimy się o dar pokoju dla naszego niespokojnego świata, aby ustała w nim przemoc i niesprawiedliwość, aby nikt nie umierał w nim z głodu. Modlimy się, aby doszła do głosu prawda, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, bo jesteśmy dziećmi jednego Boga. W miłosiernym Sercu Boga jest miejsce dla nas wszystkich! – podkreślił wieloletni osobisty sekretarz św. Jana Pawła II.

Metropolita krakowski zaprosił uczestników Mszy św. do otwarcia serc na przyjęcie Słowa Bożego i daru Eucharystii.

Niech pośrodku nas stanie ukrzyżowany i zmartwychwstały Pan, Zbawiciel świata. Powierzmy Mu wszystkie nasze myśli i uczucia, nadzieje i oczekiwania związane z rozpoczynającym się świętem wiary młodego Kościoła – apelował ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Przy krzyżu na krakowskich Błoniach zapłonął Ogień Bożego Miłosierdzia, który będzie towarzyszył młodym we wszystkich centralnych wydarzeniach Światowych Dni Młodzieży.

 

RIRM

drukuj